Alkohol w pięknej oprawie? Niewątpliwie będzie smakował jeszcze lepiej, więc już dziś kup eleganckie szkło i dodatki

Każdy człowiek, który co jakiś czas uwielbia spróbować mocnego alkoholu, musi posiadać w swoim domu właściwe naczynia oraz akcesoria do przyrządzania drinka.
barbecue
Napisał: Felix Imobersteg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzięki temu napoje posmakują jeszcze lepiej!


Postaw na szkło!


Każdy z nas od czasu do czasu lubi skosztować troszeczkę dobrego alkoholu. Pije się go przy różnych okolicznościach albo po prostu dla relaksu, ale w każdym przypadku trzeba mieć pod ręką właściwe naczynia, jak kieliszki do koniaku lub szklanki do whisky. To ważne, jeśli pragnie się uczynić dobre wrażenie na towarzyszach lub podnieść swoje doznania związane z piciem trunku. Tak wyrafinowanych alkoholi nie sposób polewać z butelki, zatem powinno się zaopatrzyć w karafki do whisky albo wina, żeby serwować je z odpowiednią oprawą.


Jeśli chodzi o whisky, to nie koniec


Spotkanie przy whisky, należy starannie przygotować pod kątem naczyń oraz dodatków. Ten trunek pija się na ogół z dodatkiem wody lub lodu, nieraz jednak smakosze preferują nierozcieńczony alkohol. Co jednakże uczynić, aby zachować przyjemnie niską temperaturę drinka? Lód gwarantuje schłodzenie, lecz prędko się roztapia, a w efekcie rozcieńcza alkohol. Świetniej sprawdzają się kostki do whisky, jakie można zakupić w dobrych sklepach monopolowych albo w salonach z akcesoriami dla domu.
Rzeczone kostki są najczęściej zrobione z kamienia oraz pomalowane specjalnym bezpiecznym tworzywem. Znakomicie schładzają drinki, niwelując problem rozcieńczania. Mogą być stosowane także przy innych drinkach i napojach bezprocentowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:59:29
Tagi: kieliszki, naczynia, impreza, sklep, domu