Jakie szkło do czego?

W handlu mamy duży wybór szkła. Nic więc dziwnego, iż wielu ludzi nie ma wiedzy co oraz w którym szkle serwować.


Jeśli zależy nam na wywołaniu dobrego wrażenia na biesiadnikach trzeba mieć kompletny zestaw wysokiej jakości szkła.
śniadanie
Napisał: Katherine Lim
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co a także jak podawać? Należy też mieć pojęcie, że podawane szkło powinno być doskonale czyste, po zmyciu nie zostawiamy kieliszków do wyschnięcia, lecz trzemy do sucha mięciutką ścierką. Najlepiej też nie dotykać szkła gołą dłonią, ażeby nie pozostawić nieestetycznych odcisków paluchów.

Jeśli demonstrowana w tym materiale kwestia to Twój konik - wyraź opinię (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/kolumbia/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

Jeżeli idzie o kieliszki do wódki jest parę typów kieliszków określonych na ten alkohol, jedne mają nóżkę, pozostałe nie i mienione są shotami. W zależności od modelu podczas picia chwytamy za nóżkę bądź za grube dno. W kieliszkach, które mają nóżki trzeba podawać wódki czyste oraz gatunkowe, zaś w kieliszkach bez nóżek serwujemy jedynie czyste wódki. Mało tego, wódkę czystą powinno podawać się zamrożoną, co więcej można też zmrozić kieliszki, z kolei wódkę gatunkową – w pokojowej temperaturze. Szkło trzeba wypełnić w taki sposób, by do rąbka pozostało 3-5 milimetrów. Zestaw podobnych kieliszków (z reguły 6 sztuk) kosztuje plus minus 20 złotych.


Kieliszki do koniaku i brandy mają brzuchatą czaszę, przywodzą na myśl wyglądem duży tulipan, który jest zwężony ku górze. Posiadają zawsze króciutką nóżkę.
Kieliszek tenże chwytamy za czaszę, (inaczej niż kieliszki (zobacz: kieliszki do szampana) do wina) przez co podgrzewa się zawarty w nim alkohol oraz tym samym wydobywa się jego autentyczny aromat. Pomimo, iż kieliszek posiada objętość plus minus 200 mililitrów, wlewamy wyłącznie od 20 do 40 mililitrów trunku. 6 sztuk podobnych kieliszków to wydatek rzędu 60 złotych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:59:28
Tagi: szkło, kieliszki, czas, koszt, dodatek