Chcesz szybko otrzymać zwrot nadpłaconego podatku, użyj modelu PIT przez internet

PIT 37 jest najpopularniejszym formularzem wykorzystywanym przy składaniu rocznego rozliczenia podatkowego. Zeznanie podatkowe na druku PIT 37 składają wszystkie osoby, które pracują u pracodawcy w ramach umowy o pracę, umowę o dzieło bądź umowę zlecenie.

obliczanie podatku
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tych przypadkach płatnicy odprowadzają podatek w wysokości 18 lub 32 procent, w zależności od wielkości osiągniętego przychodu to znaczy dokonują obrachunku na zasadach ogólnych. W przypadku formularza PIT 37 płatnicy mogą rozliczać się indywidualnie lub razem z małżonkiem - . Pary które, skorzystają z prawa rozliczenia preferencyjnego, mogą otrzymać niższą kwotę podatku.

Na necie odszukać można sporo programów dotyczących rozliczania druków PIT (zobacz ulga za internet) i sposobu ich dostarczania do właściwego miejscowo urzędu skarbowego. Przy rozliczaniu deklaracji podatkowej coraz więcej obywateli stosuje formy dotowania wytypowanych z z wykazu prowadzonego przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, instytucji, oddając 1 proc. należnego podatku. W części I deklaracji podatnik może wpisać numer KRS fundacji pożytku publicznego, którą pragnie dopomóc finansowo. Na jej konto, fiskus odprowadza 1 proc. podatku.

dokumenty
Napisał: 5of7
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oddanie 1 proc. podatku przez podatnika na rzecz organizacji pożytku publicznego nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami. Podatnik tylko ma do wyboru, czy swój 1 proc. pragnie oddać na cele społeczne, czy zasilić nim kasę państwowy. Gotowy druk PIT można nadać pocztą lub przez internet - . Przesłany PIT (zobacz do kiedy pit) 37 przez internet ma dużo zalet. Przede wszystkim, dzięki temu bez zbędnego drukowania dodatkowych egzemplarzy, bez wizyty w urzędzie skarbowym lub nudnego oczekiwania w kolejce do okienka pocztowego, podatnik w szybki sposób i wygodnie dostarcza swój druk PIT 37 do właściwego urzędu skarbowego. Dodatkowo dzięki deklaracji online, płatnik wcześniej otrzymuje zwrot nadwyżki podatku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:59
Tagi: dokumenty, podatki, dochody, podatnicy