Wyśmienity napój, który podbił serca podróżników z Europy, czyli skąd wzięła się czekolada i kiedy odkryto jej ogromny potencjał

Tak samo dzieci jak również dorośli kochają czekoladę. Każdy z nas lubi inny typ czekoladowych przysmaków, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które istnieje w kulturze od wielu wieków. O historii czekolady można mówić bardzo długo, ponieważ sięga ona wiele setek lat wstecz.


ciasto czekoladowe
Napisał: Hiroshi Yoshinaga
Na podstawie: http://www.flickr.com
Początków czekolady można poszukiwać w cywilizacji Majów. Ważne osobistości raczyły się niezwykle smacznym napojem, którym była czekolada z pianką. Przodkowie Indian przygotowywali niesamowity napój z przetartych ziaren kakaowca tudzież mieszali je z różnymi przyprawami. Zarówno kakao jak również przygotowana z niego czekolada ma swoje korzenie w Ameryce, stamtąd też przywędrowała paręset lat później do Europy. Początkowo indiański napój niezbyt smakował przyjezdnym europejczykom, ale parę lat później odkryli jego niesamowity potencjał. W Hiszpanii próbowano nowych sposobów na przygotowywanie czekolady- rozpuszczając kakao we wrzątku jak również mieszając z cukrem. Pyszna mikstura była dostępna jedynie dla hiszpańskiego dworu i przez wiele lat czekolada pitna a także przepis na nią były dostępne tylko dla niewielkiego grona osób.

Kiedy nadszedł dzień, w którym ukradziono przepis na czekoladę, historia czekolady zupełnie zmieniła swój bieg. Czekolada była bardzo popularna na europejskich dworach. Przygotowywano ją na wiele sposób, a każde spotkanie w towarzystwie gości musiało odbyć się w towarzystwie gorącej filiżanki tego ekskluzywnego napoju. Z biegiem lat powstawały coraz ciekawsze przepisy, a technika umożliwiła wykorzystywanie ziaren kakaowca na wiele innych sposobów. Obecnie, bardzo ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi wyrobów z czekolady. Każdy z nas ma jednak odmienne gusta oraz upodobania, dlatego właśnie do wyrobów czekoladowych dodaje się różnego typu przyprawy, bakalie bądź różni się ona zawartością procentową kakao.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany tekst? Jeżeli tak, to sprawdź także praktyczne materiały (https://pizzahut.pl/restauracje/katowice), które mają podobne informacje na opisywany temat - jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

Dodatkowo, gorzka czekolada w niewielkich ilościach dobrze wpływa na nasz organizm jak również likwiduje zmęczenie. Dobrze jest więc dla poprawy humoru i zdrowia ulec czasem pokusie i skosztować gorący napój z czekolady.


czekoladki
Napisał: Bodo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej mówi się o negatywnych skutkach jedzenia czekolady. Kakao jest jednak produktem, który obecny jest na świecie od dawien dawna - -> poznaj informacje. Wiele lat temu doceniono moc czekolady i jej właściwości, z których możemy skorzystać także dziś, ciesząc się jej wyśmienitym smakiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:58
Tagi: smak, dzieci, przyprawa