Trunek w prezencie - kiedy i dla kogo?

Czy i kiedy dawanie trunku w prezencie jest świetnym pomysłem, w jaki sposób dawać trunek i przede wszystkim – jaki trunek na upominek wybrać? Kiedy więc moim zdaniem możesz dać trunek w prezencie? Na ślubie – nierzadko para młoda bez ogródek podpowiada, iż zamiast kwieci preferowałaby wino, gdy ktoś wyjątkowo zainteresowany jest trunkami – przykładowo amatorowi whisky możesz ofiarować jakąś interesującą butelkę, jako podziękowanie – ale tu bym uważał, dlatego że niektórzy mogą odebrać próbę podarowania alkoholu jako łapówkę.

alkohole
Na podstawie: pixabay.com
Trunkiem dziękujemy sobie za jakiekolwiek drobne grzeczności – przykładowo znajomy pomógł mi zainstalować kredens w kuchni zatem w ramach podziękowania podaruję mu butelkę alkoholu lub czteropak piwa.

Masz trochę wolnego czasu i masz ochotę rozszerzyć wiedzę z tego działu? Zatem naciśnij hiperłącze do artykułu i tam delektuj się drobiazgowymi postami.

To jest ok. Gdy prócz alkoholu dajemy coś jeszcze – na przykład cytrynówka jest bonusem do książki, podarowanej w prezencie, jeżeli przynosimy alkohol własnej produkcji – np. estetyczną butelkę wina, jaka stała w domowej piwnicy parę lat i jest oryginalna, kiedy idziemy do kogoś, kogo zupełnie nie znamy.

Bywają niekiedy takie sytuacje – przykładowo idziesz pierwszy raz do rodziców swojej drugiej połówki, nie znasz ich jeszcze, natomiast z pustymi rękoma iść głupio. Mamie ofiarujesz kwiecia, tacie butelkę i nikt nie powinien się obrazić. Albo inna sytuacja: znajomy wkręca cię na imprę do swych przyjaciół, nie znasz ich jeszcze, a to akurat mogą być urodziny, więc nabywasz butelkę trunku – raczej się nie zmarnuje. Żeby nie popełnić gafy, raczej nie dawaj alkoholu w prezencie: damie w ciąży a także młodej mamie. Nie będzie mieć z niego pożytku.

Gdy szukasz dokładnych wiadomości, nie czekaj, tylko sprawdź pod linkiem (www.hurtplus.pl/wyroby-tytoniowe-c-243.html). Odnajdziesz na niej wszystkie potrzebne informacje.
Babcia też raczej nie (choć są i takie, co wypiją ochoczo dobre wino bądź kieliszek nalewki), z dziadziusiami bywa różnie – wiele zależy od wieku. Komuś, kto nie ma 18 lat – ewidentna oczywistość, jednak powtórzyć warto. Komukolwiek, o kim wiesz, że nie pije dużo, nie lubi albo nie może pić. Każdy ma podobnych znajomych, dla nich napój alkoholowy w prezencie to szczególnie bezsensowny pomysł. Komuś, kto ma kłopoty z alkoholem – tak, tak, nawet pośród osób w grupie wiekowej 18-29 bywają tacy, którzy już popijają za dużo i podarowana im w prezencie nalewka cytrynowa nie będzie rozsądnym pomysłem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:49:02
Tagi: trunek, alkohol, wina, butelka, napój alkoholowy