W życiu stawiamy sobie wiele wymagań i pragniemy je realizować

Nierzadko rządzi nami rywalizacja i to w gruncie rzeczy o wszystko - o ładniejszy dom,o nowocześniejszy samochód, o bardziej kosztowne meble? Gdzie są tego przyczyny - nie wiadomo, lecz wciąga naprawdę dużą grupę ludzi.


Może nie chcemy czuć się gorsi, biedniejsi, więc staramy się nie wypadać z tej konkurencji i dążymy do tego, aby posiadać to co inni.


Pracujemy wiele, ale to co zarobimy nie za każdym razem starcza na nasze niemałe wymagania. Co w takiej sytuacji robimy? Cóż - bardzo często jedynym sposobem bywa pożyczka. Regulujemy jedną, a za moment rozmyślamy o następnej, bo planujemy wymianę albo mebli mieszkania, lub też sprzętu, gdyż okazuje się, iż nasz jest już bardzo nienowoczesny. Najpewniej robimy to z zazdrości, a może i po to, by nie czuć się wśród znajomych gorszymi? Tylko z jakiego powodu w takich sytuacjach zapominamy, iż każda kolejna pożyczka to jeszcze dłuższy czas spłaty. Czy wskazane jest poddawać się takim zachciankom? No cóż, jeśli nas stać to nie ma zmartwienia, jeśli tylko to powinno nam poprawić samopoczucie. Nieduża pożyczka na zakup sprzętu lub nowych mebli nikogo nie położy finansowo, bardziej należałoby się zastanowić nad tym, po co nam taka rywalizacja? Czy ludzie są do tego stopnia zazdrośni? Może i rzeczywiście najistotniejsze okazuje się mieć, a nie być?


reklama zewnętrzna
Napisał: Prank Sky Media
Na podstawie: http://www.flickr.com
firma
Napisał: ZSPNrdwa Krosno
Na podstawie: http://www.flickr.com


pożyczka
Napisał: Robert Ashworth
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jasne że, należy mieć w życiu cele i dążyć do ich realizacji.


Tylko czy to wszystko ma być wyłącznie po to, aby się przed kimś pochwalić własnymi osiągnięciami i to najczęściej finansowymi? Przecież realizacja celów powinna być wyłącznie dla nas satysfakcją, a nie dla innych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:47:14
Tagi: ludzie, rzeczy, czas, samochód, wymagania