Które żeliwne garnki opłaca się zakupić?

Miłość do żeliwnych garnków, czy też patelni, może trwać całymi dekadami i być prawdziwym, kulinarnym przeżyciem. Jeżeli ktoś zauroczy się żeliwem w kuchni, najprawdopodobniej zostanie mu oddany do końca życia.


Problem tylko w tym, aby dobrze wybrać oraz odpowiednio zainwestować pieniądze.
Żeliwne naczynia cieszą się w naszym kraju coraz to ogromniejszą popularnością. Wzrasta liczba osób doceniających wyśmienite smaki zyskiwane dzięki żeliwu. Ale, żeby dobrze wybrać żeliwne garnki, czy też patelnie, jakie do najtańszych nie należą, musimy zorientować się, czy wybrana marka spełnia wszelakie oczekiwania połączone z żeliwnymi garnkami. I to, co charakterystyczne, nie jedynie oczekiwania użytkowników, lecz też specjalistów w tej dziedzinie, jacy wskazali pewien standard wymagany dla autentycznego żeliwa.


pieprz i sól
Napisał: Markus Grossalber
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pierwszorzędną rolę w przypadku dobrego żeliwnego naczynia spełnia jego waga. Po tym, możemy określić, czy producent nie szczędził na materiale – konstrukcji tworzącej garnek. Bardzo silnie zanieczyszczone żeliwo ma w sobie dużo bąbelków powietrza, jakie pojawiają się w trakcie procesu produkcji – gdy łączy się ze sobą przeróżne metale a także surówki, kreujące przyszłe naczynie. Im lżejsze jest żeliwo, tym więcej jest w nim bąbelków powietrza.

Żywo pasjonuje Cię rozpatrywana w tym miejscu kwestia? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik i zdobądź cenne informacje!

Co za tym idzie – takie żeliwo będzie mieć słabą odporność mechaniczną i termiczną.
Czym grozi jego używanie? Może popękać (nawet w czasie pichcenia!), niewielki dodatek zimnej wody może rozerwać je (co zadziwiające, wystarczy parę kropli wody!), nadzwyczaj szybko przegrzewa się jak też wypacza – czyli zjawiskowo krótko dobrze działa oraz ekspresowo kończy swój żywot. Le creuset sklep proponuje żeliwne patelnie oraz garnki tylko wysokiej jakości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:33:30
Tagi: czas, ekspres, proces