Żeliwo - przymioty, zastosowanie a także konserwacja

Żeliwo to półprodukt nadzwyczaj mocny, mało podatny na rdzewienie, a przy tym zapewniający nieograniczone wręcz możliwości modelowania.


Z żeliwa odlewa się między innymi meble ogrodowe, garnki jak też patelnie, rozmaitego typu ozdoby.
jedzenie
Napisał: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ten wielozadaniowy materiał może powstać w drodze stopu stali z fosforem a także szeregiem różnych pierwiastków. W zależności od rodzaju stopu, powstały materiał odróżnia się własnościami, a co za tym idzie, także przeznaczeniem. Wszelkiego typu nity, śluzy oraz inne elementy pracujące pod ogromnym napięciem fabrykuje się z w wyższym stopniu giętkiego, odpornego na ściskanie żeliwa typu sferoidalnego, bez kłopotu wytrzymującego obciążenia około kilkudziesięciu ton. Zaś większość artykułów powszedniego użycia, jak sprzęty do ogrodu, części ozdobne, albo naczynia, powstaje z tzw. szarego żeliwa.


Jakie są własności tego metalu? Jest on z pewnością niezwykle ciężki. Z tej przyczyny raczej nie nadaje się do ogromnych przedmiotów (dla przykładu sprzętów), jakie z domysłu mają być po wielokroć przesuwane. Na ławce z żeliwa jednakże spokojnie usiądą nasze prawnuki, a może również następne generacje, bowiem wytrzymałość surowca gwarantuje, iż przetrzyma długie lata. Zawdzięcza to m.in. dużej wytrzymałości na korozję. Dzięki treści węgla żeliwo koroduje tylko na powierzchni.

Ta wyczerpująca treść (https://pakujmy.pl/pl/c/Kubki-do-napojow-zimnych/38) zapewni Ci to, że poznasz wiele bardzo pomocnych materiałów - to trochę inny punkt widzenia na tę kwestię.

Jeżeli zdarzy się nam ujrzeć na nim rdzawe plamki, wystarczy je wyczyścić, ażeby się przekonać, że rdza nie weszła w głąb żeliwa.
Bardzo popularne są zrobione z tego stopu patelnie: zwykłe, grillowe, czy też ze specjalnymi wgłębieniami do smażenia jajek czy też placków. Na pewno przyda się nam także żeliwna patelnia do naleśników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-04-19 09:38:48
Tagi: grill, dom, gra, dekoracje, surowiec