Gdzie moglibyśmy wypić kawę z pięknym obrazkiem na mlecznej piance?

Każdy wie jak zaparzyć małą czarną. Nie każdy jednak umie zaparzyć ją w taki sposób, że każdy, kto posmakuje kawy, zapamięta jej smak na długo. Jest nawet szczególny zawód, który gwarantuje idealne zaparzenie kawy.


Zawodem tym jest barista.


barista
Napisał: F Delventhal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obowiązkiem jego jest sztuka tworzenia wzorków na powierzchni pianki z mleka, która zabarwiona jest mikropianką z espresso. Namalowanie rozety albo różnych podstawowych wzorów nie jest czynnością trudną, ale żąda wprawnej ręki i doświadczenia. Kawiarnie poszukują baristów, jacy mają wprawę w takiej sztuce, żeby przyciągnąć smakoszy kawy do siebie oraz ich zatrzymać. Bardzo popularne jest obecnie podawanie czarnego napoju z różnorakimi alkoholami. Są to tak zwane kawowe drinki, które serwowane są w bardzo finezyjnych naczyniach, bardzo często z dodatkiem owoców. Takie drinki kawowe bardzo przyczyniają się do ubogacenia propozycji lokalu. Jednym z pomysłów jest drink na podstawie espresso, jaki jest połączeniem żubrówki, musu jabłkowego i śmietanki.


smaki
Napisał: Picturepest
Na podstawie: http://www.flickr.com


Barista powinien być również smakoszem kawy. Każdego dnia powinien poszerzać wiedzę, którą ma oraz mieć zamiłowanie do tego, co robi. Petent, który przyjdzie do kafejki, musi na wstępie czuć, że człowiek, jaki poda jemu małą czarną, to pasjonata, dla którego kawa jest wyjątkowym napojem. Baristą może zostać każdy, bez względu na posiadaną szkołę jesli ukończy odpowiedni kurs. Obecnie nie ma szkół, jakie uczą tego zawodu, zatem pozostaje płatny kurs.
Na takich szkoleniach uzyskuje się wiedzę w odniesieniu do rozmaitych gatunków kawy, metody parzenia takiego napoju czy też odróżniania różnych gatunków mleka.

Nie zwlekaj, gdyż jesteśmy tu (https://www.cafepanamera.com/kolumbia-excelso) dla Ciebie. Opracowaliśmy szalenie interesujące posty. Pragniesz je przeczytać? Namawiamy do nowej witryny.

W części praktycznej kursu, nauczyć się można w jaki sposób podawać różne gatunki kawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 08:42:20
Tagi: alkohol, espresso, dodatki, kawy