Jak urządzić niewielką kuchnię - ciekawe pomysły wskazówki

Meble kuchenne są jednymi z pierwszych, które kupujemy. Głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Co więcej to właśnie w kuchni dzieje się życie domu i to pomieszczenie jest jego sercem.


szafki kuchenne
Napisał: homestilo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szafki kuchenne są ciągle otwierane i zamykane, korzysta się z nich niemal non stop, o wiele częściej niż półki w innych pokojach. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Bardzo istotne jest, żeby wybrane elementy mebli do kuchni łatwo się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Teraz istnieje spory wybór uchwytów. Mogą być one szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. W ten sposób mamy możliwość wyboru tego co dla nas najoptymalniejsze (kliknij i zobacz). Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony w tym miejscu temat, to przeczytaj też oryginalny artykuł (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/kopytka-dyniowe-z-cynamonem/) - on również zawiera zajmujące informacje.

Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Inną kwestią jest to, że musimy zdecydować które szafki będą otwarte, a które zamknięte. Ważna jest również szerokość półek.

Czy chcesz bardziej przestudiować omawiany w tym miejscu wątek? Jeśli tak, bez obawy kliknij tutaj, aby przeczytać więcej (https://www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona)!

Nie powinny być one zbyt wąskie. Owszem, niektóre z nich trzeba zaplanować jako węższe, by oszczędzić trochę miejsca. W końcu w kuchni musi być także lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Bądźmy świadomi, że co najmniej jedna szafka powinna zmieścić w sobie przyrządy kuchenne, które są dość nieporęczne. Najciekawszą sprawą jest dobór frontów. Mogą być zrobione z różnych tworzyw - naturalnych, bądźtworzyw sztucznych. Ich cena oczywiście także jest zależna od tworzywa z którego zostaną wykonane. Drewno jest oczywiście, zależnie od rodzaju, najbardziej luksusowe. Musimy zdecydować czy wybrać błyszczące meble czy może te matowe - warto przeczytać.


szafki do kuchni
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba przemyśleć o to by kolor frontów i blatu dobrze się komponował ze sobą. Pamiętajmy, by wykończyć kuchnię w podobnym stylu co inne pomieszczenia, a także dobrać kolor podłogi i ścian do wyselekcjonowanych mebli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-28 19:31:35
Tagi: meble, lodówka, AGD, podłogi, uchwyt, tworzywa sztuczne