Rola certyfikatów w dopasowaniu działania firm do nowoczesnych standardów działania.

Każda z firm, która ma ambicje rozwijać się i poprawiać jakość swojego działania, powinna wdrażać zbiór procedur zarządzaniem wewnątrz swojej organizacji, kontaktowania się z kontrahentami, biznesowej współpracy oraz wykorzystywania zasobów naturalnych. Od wielu lat na świecie za najbardziej prestiżowe uważa się normy ISO, których uchwalaniem zajmuje się międzynarodowa organizacja z siedzibą w Genewie, która zrzesza blisko sto różnych organizacji delegowanych z poszczególnych członkowskich państw.

Certyfikat ISO
Napisał: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co kilka lat pojawiają się kolejne regulacje dotyczące różnych aspektów funkcjonowania firm, będące odzewem na pojawiające się coraz to nowe zagrożenia i potrzeby. I tak, wynikiem na zwiększony popyt na energię było opracowanie w roku 2011 normy ISO 50001 która dotyczy systemów zarządzających energią. Zaledwie rok później pojawiła się norma ISO 22301 która opisuje wszystkie obszary zarządzania stabilnością działań biznesowych. Odpowiedzią na większe znaczenie informacji, jako ważnej wartości handlowej i równocześnie zwiększające się zagrożenie atakami hakerów była uzgodniona w 2013 roku norma 27001 wspomagająca zarządzanie bezpieczeństwem informacji w firmie.

Równocześnie tworzone były i powstają także inne normy, których zadaniem jest przede wszystkim usystematyzowanie działań w zakresie określonych parametrów funkcjonowania przedsiębiorstw i organizacji. Pośród nich najpopularniejsze są ISO 9001 która dotyczy zarządzania poziomem jakości w firmie, ISO 14001 odpowiedzialna za zarządzanie produkcją i funkcjonowaniem w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Pierwsza wersja normy ISO 9001 opublikowana została w 1987r, druga ISO 14001 została ostatecznie zatwierdzona w 2004r. Obecnie w większości państw, w tym także w Polsce działa sporo firm które się specjalizują we wdrożeniach takich norm w firmach, czyli certyfikowaniu ich.

Interesujący tekst? Więc zapewne przypadnie Ci do gustu też informacja z serwisu (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka-wyzsza/wroclaw), który dla Ciebie opracowaliśmy. Należy w niego wejść.

br>
Sprawdź również szczegółowe informacje, z pewnością stwierdzisz, że istotnie warto było się z nimi zapoznać. Nie zwlekaj zatem i kliknij tutaj!

Rola firm certyfikujących polega na opracowaniu pełnego harmonogramu szkoleń i wykonaniu projektu koniecznych zmian funkcjonalnych tak, aby dopasować sposób działania przedsiębiorstwa do założeń zawartych w konkretnym dokumencie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-12 16:03:26
Tagi: normy, firma, przedsiębiorstwo, certyfikat, ISO