Nad jakiego rodzaju rzeczami często myślimy nim podejmiemy decyzję czy starać o dotację unijną?

Chcąc założyć swoją firmę wiele ludzi zastanawia się nad uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na własną działalność. Nad czym często się zastanawiamy zanim podejmiemy ostateczną decyzję?
przekrój - firma
Napisał: Emiliano García-Page Sánchez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo osób nie ma do końca pewności czy lepiej wcześniej założyć firmę i starać się o wsparcie finansowe z Unii, czy może sprawdzić najpierw możliwe dotacje, a potem założyć działalność. Faktycznie, mnogość różnego rodzaju dotacji i programów sprawia, iż nie wszędzie są te same reguły.

Jeśli zaintrygowały Cię opisy w tym artykule, to wejdź w poniższy link oraz czytaj również (http://www.workservice.pl/praca/call-center/olsztyn/) szczegółowych wiadomości.

Jednak ubiegając się o dotacje unijne na rozwój firmy lepiej nie zakładać wcześniej działalności, zanim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Sporo z dostępnych programów bowiem jest dla tych, którzy planują swoją działalność. Z kolei, kiedy założymy firmę i dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może wyjść na to, że z niektórych całkiem ciekawych programów nie możemy już skorzystać. Najczęściej zauważa się taką zasadę, że jeśli potrzebne są środki finansowe do 50 tysięcy złotych, to lepiej wstrzymać się z zakładaniem działalności. Natomiast, kiedy chodzi o większe kwoty, rzędu 100 tysięcy oraz więcej, to niemal zawsze wymagana jest już założona działalność.


firma - stykówka
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
selfie - firma
Napisał: Prentsa Aldundia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Równie dużo ludzi myśli nad tym czy potrzebny jest wkład własny, gdy ubiegamy się o dofinansowanie unijne dla firm ( unijne dla firm z Prometeia). Zdarza się, że jest on wymagany, natomiast z łatwością można znaleźć również takie dotacje, gdzie nie potrzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Na pewno ilość wkładu własnego zależy od tego, z którego programu mamy zamiar skorzystać. Zasada jest natomiast analogiczna do wcześniejszej, tutaj także, gdy staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy do gotówki rzędu pięćdziesiąt tysięcy, własnego wkładu nie będzie lub będzie niewiele ( dotację na rozwój firmy z Prometeia).

Czy ta problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę wniosek o pożyczkę 5000 tarcza, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem na pewno także Cię zaintryguje!

Natomiast, kiedy chodzi o duże pieniądze, to bardzo często najpierw trzeba je wydać, by ubiegać się o częściową refundację środków. Trzeba mieć świadomość, iż gdy staramy się o dotację, to wkład własny nie jest skrupulatnie weryfikowany. Dlatego można zdobyć tego typu środki już po tym, jak dostaniemy pozytywną decyzję o przyznaniu środków. Możemy w takim wypadku przykładowo skorzystać z pożyczki.

Jeśli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to z pewnością jest jeszcze dużo innych wątpliwości. Dlatego należy jak najwięcej sprawdzać rzeczy oraz czytać na ten temat. Informacji nigdy za wiele. Od tego w końcu zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-07 06:36:18
Tagi: dom, firmy, pieniędzy, finansowanie