Jak zachowywać się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej? O jakich rzeczach pamiętać, czego nie robić, żeby nie pogorszyć swojej sytuacji?

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały rekrutera. Rozmowa posiada na celu dobre poznanie i sprawdzenie podanych przez nas informacji. Aby więc świetnie wypaść na takiej spotkaniu trzeba być naprawdę świetnie przygotowanym.

asessment center
Napisał: www.s-lab.pl
Na podstawie: www.s-lab.pl
Rozmowa o pracę trwa z reguły od dwudziestu minut do czasem godziny, chociaż to oczywiście jest zależne od różnych czynników. Niektóre z firm proszą kandydatów, by rozwiązać test, jaki pokaże nasze predyspozycje. Popularne są także tak zwane assesment center, to znaczy udział w zadaniach grupowych, które sprawdzają nas, jak odnajdziemy się w pracy zespołowej. W tego typu sytuacji spotkanie rekrutacyjne będzie trwało dłużej, natomiast z reguły kandydat jest wcześniej o tym poinformowany.Czasem też po wstępnej rozmowie ma miejsce kolejna - dłuższa, w której zakwalifikowany dalej kandydat musi się wykazać w ambitniejszych zadaniach. Co do samej rozmowy o pracę, to należy zapamiętać, by przyjść dobrze ubranym, trzeba również mieć pojęcie o tym co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej - por. . Po pierwsze trzeba jasno oraz w konkretny sposób odpowiadać na pytania i nie kłamać. Jeśli czegoś nie będziemy wiedzieć, lepiej od razu się przyznać, zamiast brnąć w zmyślanie, bo nic tym nie osiągniemy. Rozmowa taka to swego rodzaju forma autoprezentacji, więc pamiętajmy o tym co mówimy, ale i o formie. Poprzez swoje zachowanie w czasie tego typu rozmowy można pokazać, w jaki sposób radzimy sobie w stresujących sytuacjach, czy jesteśmy otwarci oraz komunikatywni. Tego typu informacje zdradza przede wszystkim mowa ciała, dlatego też nie powinno się o tym zapomnieć.

Kliknij ten link i sprawdź tu zbiorniki adblue podobne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zaintrygują, więc nie zwlekaj za długo:)


rozmowa kwalifikacyjn
Liczą się czyny, dlatego też uściśnij dłoń osoby rekrutującej pewnie, to pokaże pewność siebie, ale nie za mocno. Usiądź wygodnie, lepiej się natomiast nie opieraj, lekkie wychylenie do przodu pokaże zainteresowania. Lepiej nie splątywać rąk, gestykulujmy nimi w spokoju i z wielką swobodą. Powinno się utrzymywać z rozmówcą kontakt wzrokowy, nie patrzmy w sufit albo w podłogę.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Przeczytaj więc dalej czyszczenie wentylacji dolny śląsk o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Warto też uśmiechać się delikatnie. Przez cały rozwój zawodowy będziemy mieć sporo rozmów kwalifikacyjnych, dobrze jest w związku z tym pamiętać o powyższych zasadach - doczytaj .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-18 20:39:10
Tagi: Autoprezentacja, spotkanie, kontakt, CV