"Financial Controller" - najlepsza osoba do zaplanowania oraz kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim jest zawarty w naszym temacie "financial controller"? Czym konkretnie się zajmuje - jakie są jego obowiązki? Co trzeba zrobić, by móc wykonywać taki zawód - jakie konkretnie wymagania trzeba spełnić? Czy w Polsce ten konkretny zawód jest opłacalny? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez najmniejszego problemu znajdziesz w tym felietonie!


Kto to bywa financial controller z pewnością wie wiele osób, gdyż samo nazewnictwo ukazuje nam, co to jest za zajęcie.


interesy
Iso 9001
Napisał: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Na podstawie: http://www.flickr.com


"Financial Controller" to w dosłownym przetłumaczeniu z języka angielskiego to "kontroler finansów", czy też "kontroler finansowy" i jego zadaniem bywa tak właściwie wszystko powiązane wraz z kontrolą budżetu przedsiębiorstwa, w tym między innymi w jego planowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten temat, oraz współpracowaniu wraz z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, między innymi wraz z działem księgowości. By móc zostać kontrolerem finansowym, powinniśmy posiadać pewne konkretne predyspozycje, w szczególności posiadać analityczny umysł, być bardzo odpornym na stres, czy też bardzo spostrzegawczym, jednak to nie jest wszystko. Przede wszystkim by zostać kontrolerem, powinniśmy posiadać zakończone z góry określone kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy rachunkowość), dobrze jest także posiadać zakończone studia podyplomowe.

Pasjonuje Cię taki nieszablonowy artykuł? Jeśli tak, poza tym zerknij koniecznie (http://www.wybierarka.pl/konto-firmowe/citibank/2456) na tekst, który jest zamieszczony tu - on także da Ci do myślenia!

Bardzo wiele przedsiębiorstw, zanim da nam możność zarządzania budżetem, wymaga zwykle kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.


Warto wiedzieć, iż potrzebna jest tutaj również znajomość przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego a także ogólnych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (patrząc na sam okres jesień 2016), wynoszą od okolicy 10 tys. po więcej niż 15,5 tysięcy zł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-21 18:55:26
Tagi: stres, wymagania, okres