Rozliczasz właśnie PIT-a? Możesz przy takiej okazji spowodować uśmiech na cudzej buzi!

Wraz z drugim kwartałem właściwie każdego roku w domu niemalże każdego z nas przychodzi czas, kiedy trzeba rozliczyć PIT-y. Część ludzi decyduje się zrobić to samodzielnie, inni natomiast powierzają to zadanie profesjonaliście. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, bez wątpienia musisz pomyśleć także o przekazaniu 1 procenta swojego podatku na jakiś charytatywny cel - niezależnie od sposobu rozliczenia PIT-a możesz to zrobić.


Na czym to dokładnie polega?


Aparat fotograficzny
Napisał: Alexandre Dulaunoy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ustawodawca dał nam możliwość przekazywania jednego procenta swego podatku na jakiś charytatywny cel. Swój 1% podatku można przekazać na różnego rodzaju fundacje lub organizacje charytatywne - wystarczy, iż taka instytucja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, iż możesz pomóc właściwie nic na tym nie tracąc - jeśli nie zdecydujesz się przekazać 1% podatku na żadną organizację, wtedy i tak finalnie zapłacisz tyle samo - po prostu ten 1% zostanie przekazany do budżetu kraju jako normalny podatek- Na Ratunek.


samochody
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?


Jeżeli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczytny cel, wtedy musisz wskazać jedną organizację. Zazwyczaj wskazywana jest jedna fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród przyjaciół - być może dziecko przyjaciół lub oni sami są chorzy - wówczas bez wątpienia są objęci opieką jakiejś organizacji. W takich przypadkach można przekazać pieniądze właśnie na ich leczenie ubezpieczenie kosztów leczenia - w tych wypadkach pieniędzy nie otrzymuje dana fundacja dla dzieci, ale dziecko wskazane imiennie- polecana strona. To niewątpliwie znakomity pomysł, aby komuś pomóc. Jeśli się na to zdecydujesz, wtedy zdecydowanie odczujesz wielką satysfakcję - dlatego oczywiście polecamy podobne uczucie właściwie każdemu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-03 02:22:03
Tagi: pieniądze, PIT, pieniędzy, rozliczenia