Fundusze unijne to rozwiązanie dla firm i miast

Wszędzie tam, gdzie niezbędne są modernizacje i przemiany, ludzie borykają się z brakiem funduszy. Dotyczy to zarówno małych i większych podmiotów gospodarczych, jak i jednostek samorządowych. Szansą są fundusze z Unii Europejskiej.


fundusze unijne
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż przedsiębiorcy zwykle podejmują decyzję o przyjęciu pomocy finansowej w chwili zakładania działalności gospodarczej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również fundusze unijne na rozwój firmy. Środki z tego tytułu mogą być udostępnione na przygotowanie nowych etatów, zakup fachowych narzędzi, lub inne zabiegi, mające za zadanie poprawić atrakcyjność przedsiębiorstwa na rynku miejscowym lub krajowym.

Z tego powodu, że dotacje mają charakter refundacji i należy najpierw dysponować własnymi środkami na wdrożenie planowanych unowocześnień, dobrym pomysłem jest wybrać bank online, w którym przy minimum kwestii formalnych możemy uzyskać kredyt pomostowy, lub inwestycyjny. Kredyty tej kategorii są przeważnie bardzo korzystne dla pożyczkobiorcy.

fundusz
Napisał: DonkeyHotey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kredyt pomostowy spłaca się jednorazowo, po uzyskaniu środków unijnych, natomiast kredyt kredyt hipoteczny firmowy inwestycyjny jest przyznawany na dogodnych warunkach. Odmienną grupę wsparcia finansowego z Unii Europejskiej stanowią fundusze unijne dla gmin (). W tym przypadku samorząd wnioskuje o dofinansowanie z dołączonym projektem zamierzanych zmian rozwojowych, a kiedy dotacja zostanie przekazana, należy ją wykorzystać w ustalonym terminie. W innym wypadku samorząd będzie musiał oddać niespożytkowaną część funduszu.


Fundusze unijne dla gmin stanowią dzisiaj największą część środków, przekazywanych na przekształcanie terenów poprzemysłowych, wprowadzanie rozwiązań ekologicznych, czy przeprowadzanie inwestycji z obszaru gospodarki odpadami. W przypadku funduszy unijnych na rozwój firmy pieniądze najczęściej trzeba całkowicie zwrócić, ale warunki spłaty są korzystniejsze, niż w przypadku kredytu bankowego.

Nawet bank online, w którym proces uzyskiwania kredytu jest krótszy, a warunki spłaty atrakcyjniejsze, niż w tradycyjnej placówce bankowej, nie umożliwi nam m.in. wstrzymania spłaty zobowiązań na pół roku, co jest możliwe w przypadku finansowania ze środków Unii Europejskiej. Żeby skorzystać z dotacji, trzeba zapoznać się z aktualnymi programami rozwoju oraz zgromadzić określoną dokumentację we właściwej jednostce lokalnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-13 14:36:01
Tagi: bank, fundusz, dotacja