Jak aktualnie poszukuje się pracy? Jak się to zmieniło w ostatnich latach?

Kiedyś proces rekrutacji wyglądał tak, że kandydat wybierał się do siedziby firmy, w której chciał pracować, pozostawiał tam Curriculum Vitae z listem motywacyjnym i oczekiwał na odzew.
baza danych
Napisał: labormikro
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie prezentuje się to zupełnie odmiennie, proces rekrutacji jest podobny do tego jaki występuje na zachodzie.


Najbardziej istotna zmiana jest taka, iż źródłem pracy jest sieć. To dzięki różnorodnym portalom oraz stronom www jesteśmy w stanie przesłać aplikację. Wszystko to ma miejsce bardzo szybko. Najczęściej jednak nie odzywa się do nas firma, w której aplikowaliśmy, a agencja pracy, której zlecono pozyskanie właściwego pracownika. Biura pracy tymczasowej bardzo często za to odpowiadają.


Choć w Polsce taki proces nie jest jeszcze tak rozwinięty jak na zachodzie, lecz to jedynie kwestia czasu, że będzie lepiej. Co ciekawe, jak wynika z różnorodnych sondaży wielu Polaków ma jeszcze obawy, co do podejmowania pracy za pośrednictwem agencji, więc pomimo że jest to coraz bardziej powszechne, to jednocześnie nie jest tak oczywiste, jak w wielu innych krajach.


Tak samo coraz bardziej popularne jest w Polsce doradztwo personalne. Dzięki niemu każdy człowiek jest w stanie dowiedzieć się więcej informacji o sobie, o własnych predyspozycjach, o takich kwestiach, w jakich miejscach lepiej pracować, w jakiego rodzaju miejscu się odnajdzie. To z pewnością pomaga w zaplanowaniu sobie ścieżki kariery, bardziej korzystne dopasowanie do wymagań rynku.Z tej pomocy powinna skorzystać każda osoba, jaka nie do kończ wie, co chce robić, a również taka, która jest zdecydowana, ale chce się utwierdzić w takim przekonaniu.

To nie koniec intrygujących artykułów. Masz ochotę na kolejne? W takim razie zamieszczam tu mój odsyłacz (http://www.log-trans.pl/transport) do swojej witryny. Czytaj bez limitów.

Jeśli doradztwo personalne Warszawa sprawdź moją stronę jest
dobrym miejscem, by odwiedzić takie biuro.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-14 18:27:00
Tagi: wynik, prezent, części, strony